BZW04-6V4B R1G
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 6.4V 11.3V DO204AL
DataSheet
BZW04-6V4B R1G PDF
Type Description
Series:BZW04
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):6.4V
Voltage - Breakdown (Min):7.13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):35.4A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)