TLD8S11AH
Description
6600W,10V-43V SURFACE MOUNT TRAN
DataSheet
TLD8S11AH PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):363A
Power - Peak Pulse:6600W (6.6kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)