SMBJ20CD-M3/I
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 20V 32V DO214AA
DataSheet
SMBJ20CD-M3/I PDF
Type Description
Series:TransZorb®
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):18.8A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)