MPLAD30KP200CAE3
Description
TVS DIODE 200V 322V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP200CAE3 PDF
Type Description
Series:-
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):200V
Voltage - Breakdown (Min):222V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:322V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):94A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)