SMF12AT3G
Description
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123FL
DataSheet
SMF12AT3G PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.1A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)