TPSMF4L7.5A
Description
TVS DIODE 7.5V 12.9V SOD123FL
DataSheet
TPSMF4L7.5A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Breakdown (Min):8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):28.7A
Power - Peak Pulse:400W (Typ)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)