SMF4L17CA
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE SMF4L 17V BI 400W
DataSheet
SMF4L17CA PDF
Type Description
Series:SMF4L
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):14.5A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)