SMAJE64CA
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 64V 103VC 400W SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SMAJE64CA PDF
Type Description
Series:SMAJE
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):64V
Voltage - Breakdown (Min):71.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:103V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.9A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)