SMAJ30CA-13-F
Manufacturer
Zetex Semiconductors (Diodes Inc.)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 30V 48.4V SMA
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
SMAJ30CA-13-F PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.3A
Power - Peak Pulse:400W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)