MSMP11A-M3/89A
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 11V 18.2V MICROSMP
DataSheet
MSMP11A-M3/89A PDF
Type Description
Series:TransZorb®
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):11V
Voltage - Breakdown (Min):12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:18.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8.2A
Power - Peak Pulse:150W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)