MA5KP43CAE3
Description
TVS DIODE 43V 69.4V DO204AR
DataSheet
MA5KP43CAE3 PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):43V
Voltage - Breakdown (Min):47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:69.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):72A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)