1.5SMC18AT3G
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 15.3V 25.2V SMC
DataSheet
1.5SMC18AT3G PDF
Type Description
Series:1.5SMC
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15.3V
Voltage - Breakdown (Min):17.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:25.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):59.5A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)