SMFE24CA
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 24V 200W SOD123F
DataSheet
SMFE24CA PDF
Type Description
Series:SMFE
Package:Tape & Reel (TR)--
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.1A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:Telecom
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)