SMA6F23A
Description
600W TVS
DataSheet
SMA6F23A PDF
Type Description
Series:SMA6F
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):23V
Voltage - Breakdown (Min):25.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:37.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.4A
Power - Peak Pulse:600W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)