STS234050UL65
Manufacturer
PowerStor (Eaton)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE ESD SOT23 5V 0.65PF
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
STS234050UL65 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Steering (Rail to Rail)
Unidirectional Channels:4
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):5V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):8A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:100W
Power Line Protection:Yes
Applications:DVI, Ethernet, USB
Capacitance @ Frequency:1.2pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C (TJ)