SMPC12A-M3/86A
Description
TVS DIODE 12V 19.9V TO277A
DataSheet
SMPC12A-M3/86A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):12V
Voltage - Breakdown (Min):13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:19.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):75.4A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)