TV06A7V5JB-HF
Description
TVS DIODE 600W 7.5V BI-DIRECTION
DataSheet
TV06A7V5JB-HF PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Breakdown (Min):8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):46.5A
Power - Peak Pulse:600W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)