ESD3V3D7-TP
Manufacturer
Micro Commercial Components (MCC)
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 3.3V 11.9V SOD723
Catalog
TVS - Diodes
DataSheet
ESD3V3D7-TP PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):3.3V (Max)
Voltage - Breakdown (Min):5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:11.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.4A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:113W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:80pF @ 1MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)