SMP22-M3/85A
Description
TVS DIODE 22V 39.4V DO220AA
DataSheet
SMP22-M3/85A PDF
Type Description
Series:TransZorb®, eSMP®
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:39.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.2A
Power - Peak Pulse:400W
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)