MA5KP28A
Description
TVS DIODE 28V 45.5V DO204AR
DataSheet
MA5KP28A PDF
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):110A
Power - Peak Pulse:5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)