ESDA37LY
Manufacturer
STMicroelectronics
VIGOR # :
Description
AUTOMOTIVE DUAL TRANSIL A
DataSheet
ESDA37LY PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, ESDAY, TRANSIL™
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:2
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):36V
Voltage - Breakdown (Min):37V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:-
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.3A (8/20µs)
Power - Peak Pulse:300W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)