SMCJ24CA-HRAT7
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
DataSheet
SMCJ24CA-HRAT7 PDF
Type Description
Series:SMCJ-HRA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):38.6A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)