15KPE20CA
Description
TVS DIODE 20V 34.3VC 15KW AXL
DataSheet
15KPE20CA PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:-
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:34.3V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):440.2A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)