
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 75V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 83.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 121V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12.4A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMCJ75CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO214AA
TVS DIODE 48V 85.5V DO214AB
TVS DIODE 170V 334V CASE 5A
TVS DIODE 75V 121V DO214AB
CRYSTAL 24.5760MHZ 12PF SMD
FIXED IND 68NH 600MA 340 MOHM
CONN RCPT FMALE 3P SILVER CRIMP