SLD8S22A
Manufacturer
Wickmann / Littelfuse
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 22V 35.5V SMTO-263
DataSheet
SLD8S22A PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, SLD8S
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):197A
Power - Peak Pulse:7000W (7kW)
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)