MPLAD15KP10A
Description
TVS DIODE 10V 17V PLAD
DataSheet
MPLAD15KP10A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):882A
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)