MPLAD30KP350CAE3
Manufacturer
Roving Networks / Microchip Technology
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 350V 564V PLAD
DataSheet
MPLAD30KP350CAE3 PDF
Type Description
Series:Military, MIL-PRF-19500
Bidirectional Channels:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ):350V
Voltage - Breakdown (Min):389V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:564V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):53A
Power - Peak Pulse:30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)