SMF20AHRQG
Manufacturer
TSC (Taiwan Semiconductor)
VIGOR # :
Description
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL, 200W
DataSheet
SMF20AHRQG PDF
Type Description
Series:Automotive, AEC-Q101, SMF
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):6.2A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:Automotive
Capacitance @ Frequency:-
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)