
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 17V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 18.9V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 27.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 181A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of 5.0SMDJ17CA-Q is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 58.1V 92V DO204AL
DIODE, TVS, UNIDIRECTIONAL
TVS DIODE 136V 229.95V DO204AC
DIO TVS VWM 17V 5KW BIDIR SMC AE
PIEZO TRANSDUCER
CONN HEADER SMD 28POS 2.54MM
FIPMETAL, METAL FLEX-CONDUIT, NW