
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TPSMB |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 64.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 71.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 103V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 5.9A |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of TPSMB75A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS SMA 11V 400W BI
TVS DIODE 20V 32.4V CFP5
TVS DIODE 9V 15.4V DO215AA
CAP CER 15UF 25V X7R RADIAL
TVS DIODE 64.1V 103V DO214AA
DIE ELECTRICAL NEST
CONN PROTECT CAP FOR RJ45 JACK