
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 30KPA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 198V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 209.03V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 335.79V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 94.7A |
| Power - Peak Pulse: | 30000W (30kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | P600, Axial |
| Supplier Device Package: | P600 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 30KPA198 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 16V 26V DO214AA
TVS DIODE 256V 414V DO204AC
TVS DIODE 40.2V 64.8V 1.5KE
TVS DIODE 198V 335.79V P600
MEMS OSC XO 10.0000MHZ CMOS SMD
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ HCSL
THERMOSTAT 95DEGC ACT LO SOT23-5