
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMFE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 170V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 189V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 275V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 700mA |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Telecom |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | SOD-123FL |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of SMFE170CA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 26V 42.1V DO215AB
TVS DIODE 12V 19.9V DO219AB
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO204AL
TVS DIODE 170V 200W SOD123F
DIODE ZENER 75V 500MW SOD80
CONN PLUG FMALE 13POS GOLD CRIMP
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V