
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 7.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.33V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 12.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 31A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-220AA |
| Supplier Device Package: | DO-220AA (SMP) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 6000 |
Current price of SMP7.5A-M3/84A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28.2V 45.7V DO214AA
TVS DIODE 48V 77.4V 6TDFN
TVS DIODE 70V 113V DO214AB
TVS DIODE 7.5V 12.9V DO220AA
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 3.81MM
TERM BLOCK PLUG 19POS 270DEG 5MM
EVAL KIT MAX5886, MAX5887, MAX58