
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMCJ-HRA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 54V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 60V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 87.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 17.3A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of SMCJ54CA-HRA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 12.8V 21.2V TO277A
TVS DIODE 110V 177V DO214AA
TVS DIODE 47.8V 77V DO204AC
FIXED IND 18NH 350MA 510 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
TEM 29.97X29.97X3.33MM