MXSMCJLCE30A
Description
TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
DataSheet
MXSMCJLCE30A PDF
Type:Zener
Unidirectional Channels:1
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):31A
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:100pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)