
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1.5SMC, TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 102V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 114V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 165V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 9.1A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | SMC (DO-214AB) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 | ||
| 7000 | ||
| 10500 |
Current price of 1.5SMC120CA-E3/9AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 28V 45.4V SMB
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 12V 26V 8SO
TVS DIODE 102V 165V DO214AB
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVCMOS LV
CONN HEADER SMD 12POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 9V 1W