
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 8V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 8.89V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 13.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 29.4A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | SMA |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 5000 | ||
| 10000 | ||
| 25000 | ||
| 50000 |
Current price of SMAJ8.0A-13-F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 128V 207V DO214AC
TVS DIODE 102V 165V DO214AB
TVS DIODE 3.3V SOT723
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD
TVS DIODE 8V 13.6V SMA
23G 0.5" HP SERIES TIP ID .013"
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM