SMF54A-M3-08
Manufacturer
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
VIGOR # :
Description
TVS DIODE 54V 88V DO219AB
DataSheet
SMF54A-M3-08 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Bidirectional Channels:-
Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
Voltage - Breakdown (Min):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:88V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.25A
Power - Peak Pulse:200W
Power Line Protection:No
Applications:General Purpose
Capacitance @ Frequency:148pF @ 1MHz
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)