
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 14V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 15.6V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 23.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 64.7A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of MXSMCJ14CAE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 130V 209V DO215AB
TVS DIODE 150V 243VC 600W SMBJ
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AB
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
CRYSTAL 26.0000MHZ 8PF SMD
DC DC CONVERTER 36V 150W
CONN BARRIER STRP 20CIRC 0.375"