
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, 5.0SMDJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 43V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 47.8V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 69.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 72.1A |
| Power - Peak Pulse: | 5000W (5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMC) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of 5.0SMDJ43AHM6G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 43V 69.7V CASE 5A
TVS DIODE 10V 17V CASE 5A
TVS DIODE 250V 405V SMC
TVS DIODE 43V 69.4V DO214AB
CRYSTAL 25.0000MHZ 12PF SMD
MIDDLE WATERPROOF COVER FOR MALE
DMND 7"50LB NAT TIE MOUNT HOLE