
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 58V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 64.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 93.6V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 4.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7500 |
Current price of SMAJ58CAHM2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
AUTOMOTIVE POWER-RAIL TVS PROTEC
TVS DIODE 48V 77.4V DO214AB
TVS DIODE 18V 29.2V DO214AA
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AC
XTAL OSC VCXO 140.0000MHZ HCSL
XTAL OSC XO 1.1000GHZ CML SMD
XTAL OSC VCXO 50.0000MHZ LVPECL