
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, SA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 30V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 33.3V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 64.3V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.8A |
| Power - Peak Pulse: | 500W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AC, DO-15, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AC (DO-15) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 7000 |
Current price of SA30CAHB0G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 300V 486VC 1500W SMC
TVS DIODE 7.02V 12.1V DO213AB
TVS DIODE 78V 126V DO214AA
TVS DIODE 30V 64.3V DO204AC
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ LVDS
CONN HEADER R/A 20POS 2.54MM