
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 36V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 40V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 58.1V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.44A |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123 |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of TV02W360-G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 10.2V 16.7V DO214AC
TVS DIODE 54V 87.1V P600
TVS DIODE 28V 59V DO204AC
TVS DIODE 36V 58.1V SOD123
HEATSINK 40X40X10MM XCUT
IC REG BUCK ADJ 800MA TRPL 16QFN
PWR ENT RCPT NEMA5-15 BOX SCREW