
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 11V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 11A |
| Power - Peak Pulse: | 200W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | SOD-123F |
| Supplier Device Package: | PMDU |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 | ||
| 6000 | ||
| 15000 | ||
| 30000 |
Current price of SMF11VTFTR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 170V 275V SMB
TVS DIODE 22V 35.5V TO277A
TVS DIODE 85.5V 137V DO214AA
TVS DIODE 11VWM 18.2VC PMDU
TOOL FOR MAXI GRIP 31X31
CAP FEEDTHRU 150PF 500V AXIAL
M55342H 50PPM 0603 48.7K 0.1% R