
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-19500 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6.5V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 7.22V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 11.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 100A |
| Power - Peak Pulse: | 1500W (1.5kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | 100pF @ 1MHz |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 211 |
Current price of MSMCJLCE6.5AE3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 24V 38.9V SMB
TVS DIODE 100V 162V DO215AB
TVS DIODE 43.6V 70.1V DO213AB
CAP CER 68000 PF 16V X7R 1206 PB
TVS DIODE 6.5V 11.2V DO214AB
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
CBL ASSY U.FL PLUG 3.543"