
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 20V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 22.2V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 32.4V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 12.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PGSMAJ20CAHF3G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO214AA
TVS DIODE 66.4V 118V DO204AC
TVS DIODE 34.8V 61.9V DO214AA
CRYSTAL 24.5760MHZ 21PF SMD
CONN HEADER SMD 14POS 1MM
CONN HEADER SMD 90POS 1.27MM
DIODE TVS 400W SMA