
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 15KPA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 54V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 56.84V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 92.09V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 172.2A |
| Power - Peak Pulse: | 15000W (15kW) |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | P600, Axial |
| Supplier Device Package: | P600 |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 15KPA54-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE 136V 219V DO204AL
TVS DIODE 12.9V 23.5V 1.5KE
TVS DIODE 43.6V 73.61V DO204AL
THUMBWHEEL POT 20K OHM 0.5W TOP
MIXER,MICROWAVE
TVS DIODE 54V 92.09V P600
MEMS OSC XO 37.4000MHZ CMOS SMD