
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TransZorb® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 60.7V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 67.5V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 108V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 3.7A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | DO-204AL, DO-41, Axial |
| Supplier Device Package: | DO-204AL (DO-41) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of P4KE75C-E3/54 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS 400W 16V 26V BI SMAF
TVS DIODE 36V 58.1V AXIAL
TVS DIODE 9.4V 15.6V DO214AA
XTAL OSC VCXO 98.3040MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 222.527472MHZ HCSL
TVS DIODE 60.7V 108V DO204AL
CONN HEADER SMD 8POS 2.54MM