
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PAR® |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Bidirectional Channels: | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 11.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 12.4V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 18.2V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 22A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 185°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of TPSMA13AHE3/5AT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO214AC
TVS DIODE 168V 286.02V P600
TVS DIODE 90V 153.3V P600
TVS DIODE 11.1V 18.2V DO214AC
DC DC CONVERTER 5V 150W
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP
400MA INDUCTOR BUILT-IN PWM STEP