
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Automotive, AEC-Q101, PGSMAJ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Zener |
| Unidirectional Channels: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 26.7V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 38.9V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 10.3A |
| Power - Peak Pulse: | 400W |
| Power Line Protection: | No |
| Applications: | Automotive |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PGSMAJ24CAHF2G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
TVS DIODE DO214AC
TVS DIODE 94V 159.6V DO214AB
TVS DIODE 30V 48.4V SMB
CONN SOCKET 90POS 0.1 GOLD PCB
DIODE TVS 400W SMA
CONN SOCKET 10POS 0.079 GOLD PCB
CONN BNC PLUG STR 50 OHM CRIMP